Bez kategorii

  Wiosenne zmęczenie

  Znalazłam ciekawy fragment wywiadu z doktor Czesławą Kamińską-Komańską, anestezjologiem i jednocześnie lekarzem medycyny naturalnej.
  “Utarło się już określenie: “zmęczenie wiosenne” za które lekarze winią niedobór witamin i minerałów spowodowany brakiem świeżych owoców i warzyw w czasie zimy,
  – Ja to oceniam inaczej. Czytaj dalej →

  Czytaj całość

   

  6

  …z pomocą numerologia

  Moja znajoma Magda o subtelnej urodzie i równie subtelnym umyśle, zajmuje się numerologią. Oto co pisze:

  O numerologii i wychowaniu…

  Czy zastanawiałaś się kiedyś jak to się dzieje, że tak wiele osób, które zaczynają zajmować się swoją duchowością – praktykują świadomy oddech, medytację, wizualizację, dbają o równowagę ducha i ciała, potrafi tak diametralnie zmienić swoje życie?

  Jak to się dzieje, że poważna Pani menager porzuca dotychczasowa pracę i zaczyna żyć zupełnie inaczej, lub „stateczna” kobieta, odchodzi od wieloletniego męża, czy znajomych i zaczyna żyć po swojemu? Czytaj dalej →

  Czytaj całość

   

  0

  Joga na talerzu

  …czyli gdzie mozna kupić ekologiczną żywność.  Postanowiłam z Twoją pomocą stworzyć listę sklepów z ekologiczną żywnością. A wszystko to pod wpływem zagłębienia sie w lekturę o Niyamach, czyli zasadach etyki osobistej w jodze. Pierwsza z nich Saucha mówi o czystości ciała i umysłu, a do tego zalicza sie również czyste pożywienie. Czytaj dalej →

  Czytaj całość

   

  6

  Dlaczego łapią mnie skurcze?

  Magnez należy do pierwiastków występujących we wszystkich tkankach i płynach ustrojowych. Bierze udział w przesyłaniu impulsów nerwowych. Pomaga uwolnić energię z białek, węglowodanów i tłuszczów, produkować białka i materiał genetyczny w każdej komórce i usuwać z organizmu toksyny, takie jak amoniak. Chroni zęby przed rozkładem i serce przed arytmią. Brak magnezu to także stany depresyjne. Pozostaje w dynamicznej równowadze z wapniem. Przy czym wapń powoduje skurcz mięśni a magnez rozkurcz.

  Przyswajanie magnezu z pokarmów jest największe, gdy dostarczany jest on w postaci małych dawek, w kilku posiłkach. Jest dobrze przyswajany jeżeli ilość wapnia w pokarmach jest dwa razy większa od ilości magnezu. Żywność pochodząca z intensywnych upraw nawożonych dużą ilością soli potasowych oraz oczyszczona i wysoko przetworzona zawiera bardzo małe ilości tego pierwiastka. Jeśli żyjesz w stresie potrzebujesz go więcej. Zwiększone wydalanie magnezu z moczem występuje przy spożywaniu dużej ilości cukrów oraz kawy.

  Największe ilości magnezu posiadają, kakao, gorzka czekolada, fasola sucha, groch, orzechy, soja, kasze gryczana i pęczak, szpinak, pełnoziarnisty chleb żytni i graham. Podczas gotowania potraw magnez wypłukiwany jest z pokarmów przez wodę. Można się oczywiście suplementować. Wybieraj suplementy pochodzenia roślinnego, zawierające również wapń w stosunku 2 do 1 (wapń do magnezu).

  Szukając informacji na temat magnezu, znalazłam sprzeczne np w aspekcie długości “nadganiania” niedoboru, może wiesz coś na ten temat?

  Czytaj całość

   

  0

  Co mają wspólnego jajka z jogą?

  Na pewno nie tylko to, że i jedno i drugie jest na czasie. Często je jemy, często kupujemy, a czy wiemy co kupujemy i co jemy? Może kupujesz w supermarkecie jaja kl.A, duże, czyste, albo w warzywniaku, jaja wiejskie? Odrobina wiedzy i możesz wesprzeć swoje zdrowie, swoje mniemanie o sobie oraz samopoczucie samych kur. A gdzie w tym wszystkim jest joga? Czytaj dalej →

  Czytaj całość

   

  1

  Moje Urodziny

  dziś jest mój wielki dzień i z tej okazji chcę Ci złożyć życzenia. Tak, dobrze słyszysz!
  Życzę Ci by obcowanie ze mną było przyjemnością i inspirowało Cię,
  żeby przenikała Cie pozytywna wibracja w czasie sesji jogi, kursów, satsangów i warsztatów, które prowadzę,
  byś wyraźnie odczuwalny był wzrost energii i zadowolenia.

  Dziękuję za wspólne doświadczenia, bo dzięki Tobie mogłam rozwinąć swoje skrzydła.
  serdeczności

  Ewa Schiller

  Czytaj całość

   

  5

   5 sposobów na podniesienie energii

   ZA DARMO!

   Chcesz otrzymać poradnik?

   Imię:
   *
   Email:
   *
   Dwa dodać dwa:
   *
    

   Rytuały Tybetańskie – za darmo!

   Chcesz otrzymać poradnik PDF oraz NAGRANIA z zestawem 5 ćwiczeń, które poprawią twój wygląd i samopoczucie, zastąpią botoksy, lasery i inne kosztowne zabiegi, zwane eliksirem młodości, powodują spowolnienie zegara biologicznego?

   Wpisz adres email i sprawdź swoją pocztę.

   Potwierdzam