Ugruntowanie

  Ugruntowanie

  Dlaczego jest to ważne? Bo pozwala odróżnić bycie świadomym od nieświadomego, czyli nawykowego. Będąc nieświadomym jesteś jak tramwaj w codziennej trasie pomiędzy przystankami. Postępujesz zgodnie ze swoimi przyzwyczajeniami bez dokonywania wyboru. Bycie ugruntowanym to przeżywanie teraźniejszości wszystkimi zmysłami. To pełny kontakt ze swoim ciałem fizycznym, które nieustannie informuje o ludziach, sytuacjach. To komfort lub dyskomfort w sytuacjach zagrożenia. Ugruntowanie to powrót do dawnych umiejętności z dzieciństwa, kiedy to jasne było kto nas kocha naprawdę a kto udaje, kto jest miły a kto przymilny. Po latach cenzura nałożona na emocje i myśli a w szczególności na ich wyrażanie, zrobiła swoje. Jeśli więc chcesz wrócić do tej cudownej umiejętności, do umiejętności polegania na swym instynkcie, poczucie, że jest niezawodny, to ugruntowanie jest ku temu drogą.

  Słyszałeś o technice oddechowej PBO lub PBOE? Zachęcam do lektury książki ”Oddycham więc jestem….” Joy Manne. Pierwsza z technik Pełny Brzuszny Oddech jako wstęp do Pełnego Brzusznego Oddechu Energetycznego, zwanego również „uda-pośladki” to właśnie w pełni ugruntowujący oddech.
  „…Bycie ugruntowanym wzmacnia nas. Daje obecność i poczucie wewnętrznej siły. Oddech ”uda-pośladki” pozwala na szybkie ześrodkowanie i uwalnia naszą energię. Wyprowadza nas poza nawykowe reakcje. Co za ulga!…”

  Ćwiczymy we wszystkich grupach jogowych od kwietnia.

   

  No comments yet.

  Dodaj komentarz

   5 sposobów na podniesienie energii

   ZA DARMO!

   Chcesz otrzymać poradnik?

   Imię:
   *
   Email:
   *
   Dwa dodać dwa:
   *
    

   Rytuały Tybetańskie – za darmo!

   Chcesz otrzymać poradnik PDF oraz NAGRANIA z zestawem 5 ćwiczeń, które poprawią twój wygląd i samopoczucie, zastąpią botoksy, lasery i inne kosztowne zabiegi, zwane eliksirem młodości, powodują spowolnienie zegara biologicznego?

   Wpisz adres email i sprawdź swoją pocztę.

   Potwierdzam

   Powiadomić Cię o nowych podobnych informacjach?

   Zapisz się na Biuletyn benefit.warszawa.pl

   Imię:
   *
   Email:
   *
    
   .

   Przeczytaj poprzedni wpis:
   Poszukaj swojego talentu

     Skoro już dzisiejszy świat jest taki rozpędzony i Ty pędzisz razem z nim to przynajmniej poszukaj sposobów na to...

   Zamknij